info@dahibebek.com

+90 (216) 428 08 88


Dahi Bebek Nasıl Doğdu?

2002, çocuğunun erken yaşta gelişimini önemseyen ve desteklemek için harekete geçen Alhan Yılmaz 2 yaşındaki oğlu için araştırmalar yaptı. Türkiye’de 0-3 yaş dönemine yönelik, içinde yaşanılan kültürel dokuyu dikkate alarak ülkemizin çocuklarına özgün ve bilimsel araştırmalara dayalı hazırlanmış hiçbir ürün bulamadı.

Araştırmalarını kendisinin de çocukluğunu geçirdiği, eğitimini aldığı ve uzun süre yaşadığı Almanya’ya yöneltti. Buradan Amerikan menşeili zeka gelişimini destekleyen videolar temin etti.Bu ürünleri önce kendi çocuğunda uyguladı, sonra Üniversitenin ilgili bölümlerinin akademisyenlerine inceletti, yararını gördü ve inandı.

- Yurt dışından ithal ederek ticaretini yapmak yerine, kültürel değerlerin gelecek nesillere doğru aktarılması ve ülke ekonomisine farklı açılımlarla katkıda bulunulması amacıyla geleceğe yatırım projesi adı altında 2002 yılında uzmanlardan oluşan bir ekip kurarak “Dahi Bebek” projesinin çalışmalarını başlattı.

- 2003 Eylül’de DİKA A.Ş. ‘nin çatısı altında “Dahi Bebek” VCD seti Feriye’deki basın tanıtımıyla pazara sürüldü.

Dahi Bebek Nasıl Tanıtıldı?

Dahi Bebek projesinin Türkiye’de bir ilk olması ve önemli bir boşluğu doldurması sebebi ile;

- Yoğun bir PR ve tanıtım kampanyası gerçekleştirildi,

- Ülkemizin tüm medya kuruluşları tarafından ilgiyle takip edildi,

- Bir çok ulusal TV kanallarına konuk oldu, Gazete, Dergi, İnternet gibi önemli mecralarda duyuruldu.

Dahi Bebeğin Geleceği!

Zeka gelişiminde lider marka. Başta Türkiye’de olmak üzere, bölge Ülkeler ve Avrupa’da, Çoklu Zeka temelinde özgün ürünlerle (Video, Audio, Etkinlik Ürünleri) ürün yelpazesini farklı dillerde genişletecek. Matematik, bilim, sanat, müzik, tarih gibi alanlarda bu coğrafyanın tarihine ait önemli isimlerden ilham alarak, görsel, işitsel ve dokunsal uyaranlardan oluşan DVD’ler, CD’ler, kitaplar, oyuncaklar ve uygulama ürünleri hazırlanmaktadır. Ürünler sekiz ayrı gelişim paketi şeklinde satışa sunulacaktır.

To Top ↑