DAHİ BEBEK TÜRK MÜZİĞİ CD SERİSİ- 1


Diky, çocuklarımızın zihinsel ve ruhsal gelişimine katkıda bulunmak için, Dahi Bebek Türk Müziği Cd'lerini Türk ve Dünya Çocuklarına sunmaktadır.

Çocukların Türk Müziğinin pedagolajik etkilerinden yararlanmasını hedefkeyen bu çalışma, aynı zamanda zengin mirasımızı bu eserler ile gelecek nesillere doğru aktarmayı amaçlıyor.

Mustafa Kemal'den Dede Efendi'ye, Nene Hatun'dan Hacı Bektaş'a, Mimar Sinan'dan Dede Korkut'a Türk tarihinin önemli dahi simalarından isimlerini alan bu CD'lerin her biri söz konusu dahinin karakteristik özelliklerine uyan makamlardan oluşuyor.

Pentatonik Türk Müziğin'den Hüseyni, Acemaşiran, Rast, Uşşak ve İsfahan gibi Türk Musikisi makamlarına kadar geniş bir yelpazeye yayılan doğaçlamalar, çocukların zaman ve mekanda uyum hislerini geliştirecek, sabır ve sükunet dengelerini oluşturacak, ilham coşkularını zenginleştirecek ve geleceğe güvenle bakmalarına yardımcı olacaktır.

Türkiye'de ilk kez Diky tarafından hazırlanan bu eserler sizi ve çocuğunuzu çok eğlendirecek. Aynı zamanda kültür, tarih, sanat ve bilim dünyamıza keyifli bir yolculuk olacaktır.